Lyžování

Civetta je součástí ski areálu Dolomiti Superski. Najdete zde 25 moderních lanovek a 80 km sjezdovek, které spojují tři údolí. Civetta nabízí mnoho tras pro všechny typy lyžařů – pro začátečníky, pokročilé i experty, k dispozici je i snowpark a boardercross. Lyžařské středisko musí uspokojit každého. Velmi oblíbená je např. lyžařská okružní trasa 1. světové války, která vede na ty vrcholky Dolomit, kde se za této války bojovalo. Lyžaři se na 5 km sjezdovek ve Valzoldana mohou věnovat také nočnímu lyžování. Všechny sjezdovky je možné uměle zasněžovat.

Při využití služeb ski busů se lze snadno dostat i do ostatních lyžařských center Dolomiti Superski.

Každý rok si návštěvníci areálu Civetta mohou vybrat z několika typů skipasů ten, který jim nejvíce vyhovuje. Děti do 8 let věku neplatí za ubytování ani skipas. Za děti do 12 let zaplatíte jen polovinu ceny za ubytování i skipas. Pro ně také platí speciální ceny lyžařských kursů a za půjčení potřebného vybavení. Děti do 16 let mají 30 % slevu z ceny skipasu pro dospělého. Rodiče dítěte mladšího 3 let si mohou koupit jeden přenosný skipas. Seniorům bude na skipas poskytnuta 10 % sleva.

V areálu Civetta pracuje cca 150 lyžařských instruktorů. Cílovou skupinou jsou děti, ale i dospělí se mohou lekcí účastnit, naučit se díky nim lyžovat či zlepšit svoji techniku. Možné jsou skupinové i soukromé lekce.

Půjčovny lyžařského vybavení ocení zejména ti návštěvníci, kteří se lyžování věnují jen pár dní či týdnů v roce. Půjčovny v lyžařském středisku Civetta poskytují špičkové moderní vybavení pro středně pokročilé lyžaři až experty. Najdete zde lyže, snowboardy, helmy, vybavení pro běžkování, chůzi na sněžnicích, horolezectví apod.

Díky web kamerám mohou lidé z celého světa sledovat situaci v areálu a zjistit aktuální data o počasí a sněhových podmínkách.

©2024 Civetta Cestování.cz