1. světová válka na lyžích

Tématem speciální trasy v lyžařském centru Civetta je 1. světová válka. Od května 1915 do listopadu 1917 zde pobývali členové německého a italského alpského sboru a rakouské horské jednotky.

Epicentrem bojů byla hora Col di Lana. Lyžařská trasa vede pod skalními stěnami slavných hor Monte Civetta, Monte Pelmo, Tofana, Lagazuoi, Conturines, Settsass, Sassongher, Sella a Marmolada. Nacházejí se zde překrásné sjezdovky, vhodné pro celou rodinu. Zvláště trasa z Lagazuoi do Armentaroly a trasa Punta Rocca (přes ledovec Marmolada k Malga Ciapela) je nádherná. Lyžařské středisko Civetta je častým výchozím bodem pro tuto okružní trasu. Můžete na ni ale vyrazit i z obcí S. Cassiano, Corvara, Arabba či Malga Ciapela.

Okruh vám zabere 7 – 8 hodin, včetně času na oběd. Můžete ho absolvovat ve směru či proti směru hodinových ručiček. Na okruhu se nacházejí památníky a také muzeum, které připomínají pojem svoboda. Historické dokumenty ukazují osudy vojáků, jejichž největším nepřítelem byla hlavně drsná horská zima. Některé příkopy jsou přístupné veřejnosti. Provedou vás jimi zkušení průvodci.

©2024 Civetta Cestování.cz